Forum o autobusima

Forum ljubitelja autobusa i teretnih vozila.

PrijemKalendarČesto Postavljana PitanjaTražiLista članovaRegistruj sePristupi

Delite | 

Leposavić Avgust 2011.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Nenad_KM
Admin
Admin

Broj poruka : 732
Datum upisa : 30.10.2011
Godina : 24

PočaljiNaslov: Leposavić Avgust 2011.   Čet Nov 03, 2011 5:08 pm

E kolege reših letos malo i da se pozabavim slikanjem pejzaža i ostalih zanimljivosti po Leposaviću i okolini.. Pošto ima dosta slika mislim da je red i da otvorim temu...
23.08.11. Crkva Sv. Vasilija Ostroškog u Leposaviću koja je pre nekih 7 godina sagrađena

Ulaz u Crkvu

Crkveno dvorište koje je mnogo lepo uređeno..

Mali drveni mostić

Fontana koja ne znam zbog čega ne radi..

Neka bude čisto kažem i ja Wink

Česma...

Brdo Kamilja 29.08.11.

Pogled na grad Leposavić iz sela Ulije

Livada koja vodi ka Manastiru SV. Petke u Uliju inače nekada beše parohijska Crkvica u kojoj su se Leposavci okupljali dok nije sagrađena Crkva Sv. Vasilija Ostroškog

A evo i Manastira gde sam svratio da se pomolim Bogu

Pejzaž u okolini manastira

Selo Ulije

Pogled na Tvrđan iz Ulija

Jalovište ili mesto gde iz RMHK Trepča izbacuju olovnu prašinu, kolokvijumni naziv Pirit

Centar Leposavića 29.08.11.

Pogled na brdo Kamilja iz Tvrđana

Tvrđan iz bliza

Krst na brdu Crkvina za koje se smatra da je nekada bilo Rimsko groblje Municipium Dardanorum

Krst i Kamilja u pozadini

Nazad na vrh Ići dole
Nenad_KM
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Leposavić Avgust 2011.   Čet Nov 03, 2011 5:09 pm

Banja Vuča 30.08.11. Banjski dani i takmičenje u kuvanju gulaša

Slikao sam samo 2 ekipe inače je bilo više..

Raj za oči u rečici :wink:

Kuća moga dede nalazi se između 2 mosta, ovog železničkog i na mnogim slikama se vidi jedan žuti most na magistralnom putu Raška - Kos. Mitrovica

Slikano sa autobuske stanice dok čekam bus za Beograd 31.08.11.

Gradska plaža slikana 31.08.11. jer ranijih dana kad je bilo ljudi kad sam išao na kupanje nisam ni mob. nosio a kamoli aparat ali moram da kažem da je bilo mnogo lepo i zanimljivo u dobrom društvu..

Teren za odbojku/fudbal na pesku..

Pusta plaža.. nema žive duše

Par dana pre ovde je bilo mnogo bolje.. muzika i kafić..

Most preko reke Ibar koji vodi do graske plaže

Reka Ibar slikana sa mosta, moram da kažem i da Ibar nikad čistiji nije bio, čak lepše nego bazen ali problem je predstavljalo to što je bila puštena brana u Gazivodama pa je voda bila ledena..

Zanimljivi detalj sa druge strane mosta

Nazad na vrh Ići dole
Mihael
Kondukter
Kondukter

Broj poruka : 324

PočaljiNaslov: Re: Leposavić Avgust 2011.   Pon Nov 07, 2011 9:49 am

Extra reportaža, baš bi želio ovdje otići.. Ova rijeka što si slikao i ona riječica gdje držite piće, to me najviše oduševilo. Svaka čast na reportaži! Wink

Nenad_KM
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Leposavić Avgust 2011.   Čet Nov 10, 2011 1:36 pm

Mihael ::
Extra reportaža, baš bi želio ovdje otići.. Ova rijeka što si slikao i ona riječica gdje držite piće, to me najviše oduševilo. Svaka čast na reportaži! Wink
Vučanska reka je ova rečica gde su gajbe sa pivom

a Ibar je nadam se svima dobro poznat.. Izvire ispod planine Hajla u CG 10 km od Rožaja, teče istočno ka Kosovskoj Mitrovici. Na 24 km uzvodno od Kos. Mitrovice u mestu Gazivode na Ibru je izgrađena brana visoka 110 m koja je napravila veštačko jezero Gazivode. U Kosovskoj Mitrovici se u Ibar uliva reka Sitnica i odatle se reka Ibar okreće na sever. Dalje Ibar teče uglavnom uskim klisurama izuzev širih kotlina u Okolini Zvečana, Leposavića, Raške i Baljevca. Tu je Ibar iskopao prirodni put između Kosovske nizije i ostatka Srbije. Tuda prolazi železnička pruga kao i magistrala koja je po ovoj reci i dobila ime. Ibar se kod Kraljeva uliva u Zapadnu Moravu i njena je najveća pritoka. Važnije pritoke Ibra su Raška i Studenica sa leve strane, a Sitnica i Jošanica sa desne strane. Veća naselja kroz koja Ibar protiče su: Rožaje, Ribariće, Zubin Potok, Kosovska Mitrovica, Zvečan, Leposavić, Raška, Baljevac, Ušće, Bogutovac, Mataruška Banja i Kraljevo

Nadam se da će se situacija dole popraviti uskoro jer ja bih trebao da putujem kroz nedelju dana za Leposavić ali pošto su zatvoreni putevi iz centralne Srbije ka Kosmetu ko zna da li ću za slavu biti dole!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Leposavić Avgust 2011.   

Nazad na vrh Ići dole

Leposavić Avgust 2011.
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Forum o autobusima :: OSTALO :: Zanimljivosti i vaša putovanja-
Skoči na: